gru 29, 2016

Zakup nowości wydawniczych

Gminna Biblioteka Publiczna w Koszarawie bierze udział w Programie Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego celem jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów bibliotek polskich. W 2016 roku na zakup nowości wydawniczych Biblioteka otrzymała dofinansowanie w wysokości 4100,00 zł. za którą zakupiliśmy 184 egz. książek.

Celem programu jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników bibliotek publicznych. Szczególny nacisk położony został na budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, możliwość systematycznego ubytkowania, a tym samym aktualizację zbiorów, co w konsekwencji przekłada się na zwiększenie oferty czytelniczej.