sty 4, 2017

Lokalny Klub Kodowania

Wraz z Nowym Rokiem w Gminnej Bibliotece Publicznej w Koszarawie ruszamy z warsztatami i Lokalnym Klubem Kodowania. Nasza Biblioteka jako jedna ze stu pięciu instytucji w Polsce zakwalifikowała się do projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” organizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Celem projektu jest zachęcenie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Cel ten jest realizowany poprzez organizację warsztatów z kodowania z wykorzystaniem robotów. Programowanie sprzyja rozwojowi intelektualnemu i kreatywności dzieci, a także w dalszej perspektywie może ułatwić im znalezienie dobrej pracy, w różnych, niekoniecznie związanych z informatyką dziedzinach.

Biblioteka to nie tylko miejsce dla książek – to także przyszłość, którą łapać można już dziś!