lis 15, 2017

Zaprogramuj się na czytanie

Gminna Biblioteka Publiczna w Koszarawie zakwalifikowała się do projektu "Zaprogramuj się na czytanie - Ver.2.0" realizowanego przez Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej „ Meritum” w ramach dofinansowania Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ” Promocja czytelnictwa”. W dniu 10 listopada odbyły się u nas kreatywne warsztaty, które połączyły promocję czytelnictwa z programowaniem oraz tworzeniem filmu. W zajęciach wzięło 20 osób. Przez warsztaty chcieliśmy zachęcić dzieci i młodzież do czytania szczególnie tych nie czytających w ogóle. W ramach zadania przeprowadzone zostały warsztaty dla dzieci i młodzieży w dwóch grupach wiekowych, promujących twórczość S. Lema z użyciem robotów Lego Minidstorms EV3, nie zabrakło też Bajek robotów, kamer i komputerów. Uczestnicy pracowali z tekstem wybranym ze zbioru „Bajki robotów” Stanisława Lema, następnie stworzyli własny scenariusz filmu, przygotowali niezbędne elementy scenografii. Końcowy element stanowił krótki film, który sprawił uczestnikom najwięcej frajdy.