sty 31, 2018

Kółko szachowe

W bibliotece zaczyna działać kółko szachowe spotkanie 5 luty 2018 godz.9.00. Program przewiduje zajęcia teoretyczne i praktyczne. Podczas kółka przedstawione zostaną podstawowe zasady gry w szachy. Do osiągnięcia przeciętnego poziomu gry potrzebny jest trening. Po opanowaniu podstaw niezbędna będzie nauka, jak dążyć do zwycięstwa - od debiutu, poprzez grę środkową aż do końcówki. Gra w szachy jest przeznaczona dla tych, którzy chcą poznać królewską grę i jej zasady. Chcemy popularyzować szachy jako dyscyplinę sportową wśród dzieci. Szachy doskonalą logiczne myślenie: każdy ruch powoduje określone konsekwencje na szachownicy dla grającego,wyrabiają umiejętność spójnego działania: ruchy grającego obejmują całą szachownicę, a między figurami zachodzą określone relacje - pojawiają się szanse, które można wykorzystać dzięki silnym stronom ustawienia własnych bierek oraz zagrożenia, wynikające ze słabości tego ustawienia racjonalnego planowania i kreatywnego rozwiązywania problemów: każdy zamiar musi być poparty chłodną kalkulacją, ale niekiedy to właśnie nieszablonowe zagrania prowadzą do końcowego sukcesu.