lut 7, 2018

Papierowy zawrót głowy i papierowe techniki

Spotykamy się 9 lutego 2018 w Bibliotece na papierowych warsztatach, które mają na celu rozwijanie zainteresowań i uzdolnień plastycznych, doskonalenie sprawności manualnej, rozwijanie wyobraźni przestrzennej, zdolności twórczych, kształtowanie spostrzegawczości, orientacji w przestrzeni, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz rozwijanie podzielności uwagi. Uczestnicy poznają  nowe techniki plastyczne z elementami papieroplastyki tj. sztuki origami, qullingu, ukierunkowanych na rozwijanie sprawności manualnej niezbędnej w procesie nauki pisania oraz  do odkrywania przez dzieci własnych możliwości twórczych, przeżywania emocji, doskonalenia warsztatu pracy. Czynności związane ze składaniem papieru i komponowaniem wieloelementowych modeli, nacinaniem elementów, zwijaniem pasków w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednie formułowanie przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru to dobiero początek papierowej przygody.