cze 25, 2018

Globalnie w bibliotekach

W dniu 25 czerwca na zajęciach w bibliotece z dziećmi odbyła się dyskusja o wojnach i kryzysach na świecie.

„Kiedy przychodzi kryzys. Porozmawiajmy o wojnach, katastrofach naturalnych i pomocy humanitarnej”.  Do rozmów wykorzystaliśmy materiały i plakaty otrzymane od Polskiej Akcji Humanitarnej.  Mówiliśmy o wojnach i biedzie między innymi w Syrii, Nigerii, Somalii, Sudanie. Ważne jest, by rozmawiać na takie tematy, żyjemy w świecie, w którym tempo życia , pośpiech, stres, wielość bodźców i możliwości bardzo często nie są sprzymierzeńcami naszej wrażliwości. W codziennym zagonieniu pojawia się niebezpieczeństwo, że stracimy uważność wobec spraw i potrzeb innych ludzi. A to przecież relacje z ludźmi czynią nas istotami społecznymi. Podczas rozmów dzieliliśmy się refleksjami, przemyśleniami, słuchaliśmy się nawzajem.