sty 2, 2019

Dotacja na zakup nowości do biblioteki

Gminna Biblioteka Publiczna w Koszarawie uczestniczy w Programie Wieloletnim "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa", Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa ma na celu wzmocnienie aktywności czytelniczej społeczeństwa oraz służy rozwojowi bibliotek w Polsce. Corocznie przyczynia się znacząco do zwiększenia atrakcyjności oferty czytelniczej bibliotek dzięki zwiększeniu zakupów nowości wydawniczych. Na to zadanie Biblioteka w Koszarawie otrzymała kwotę 2950,00 zł z której zakupiliśmy 163 egz. nowości; w tym literatura piękna dla dzieci i młodzieży, literatura piękna dla dorosłych i popularnonaukowa.