kwi 10, 2012

Wystawa „586 dni stanu wojennego“

W ramach ogólnopolskiej wystawy „586 dni stanu wojennego“ organizowanej przez Instytut Pamieci Narodowej w związku z 30. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego, Gminna Biblioteka Publiczna w Koszarawie zaprasza do obejrzenia wystawy w dniach od 10 do 20 kwietnia 2012 roku. Ekspozycję można obejrzeć od poniedzialku do piatku w godzinach: 08.00 – 16.00 w siedzibie biblioteki.

Wystawa prezentuje najważniejsze wydarzenia i zjawiska okresu stanu wojennego w Polsce. Ekspozycja składa się z 36 plansz przedstawiajacych strajki, pacyfikacje, przejawy oporu społeczeństwa, oblicze realnego socjalizmu – kolejki, podwyżki cen w lutym 1982 r., weryfikacje pracowników administracji, nauczycieli i dziennikarzy, manifestacje 3 maja i 31 sierpnia 1982 r., reakcje świata na stan wojenny w Polsce, internowania, pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski w czerwcu 1983 r. Kilka plansz przedstawia wydarzenia związane z regionem.