„Nie myśl że książki znikną.” - Umberto Eco        

cze 15, 2012

Koszarawa czyta pod Lachowym Groniem


Pod  taką nazwa biblioteka włączyła się do ogólnopolskich obchodów kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” w dniach 01-07 czerwca br.

Przygotowaliśmy z Przedszkolem nr 1 w Koszarawie głośne czytanie bajki; „Lokomotywa” Juliana Tuwima,  którą odczytaliśmy w uformowanym  pociągu. Następnie dzieci z pamięci mówiły i demonstrowały „Rzepkę”.

Zorganizowaliśmy wraz z Szkołą Podstawową im. Tadeusza Kościuszki wspólne czytanie książki Janusza Korczaka „Król Maciuś Pierwszy”. Dzieci przebrały się za postaci z czytanej książki. Do czytania  oprócz dzieci zachęciliśmy innych gości. Czytała z nami Pani Janina Janoszek, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koszarawie,  ksiądz  Tomasz Niedziela  oraz redaktorzy portalu Żywiecki24.pl. Dialog z „Kajtusia czarodzieja” prowadzili Pani Karolina Barańczuk z synem Jasiem z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Fundacji Świętej Królowej Jadwigi w Koszarawie Bystrej. Akcja miała ma na celu  zachęcić do zainteresowania książką i zwiększeniem czytania książek. Czytanie rozwija nas pod względem intelektualnym i emocjonalnym.

 

 

 

 

 

Strona internetowa powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

                    

GBP w Koszarawie | Koszarawa 142 | 34-332 Koszarawa | woj. Śląskie

Copyright © 2010 - 2015 Gminna Biblioteka Publiczna w Koszarawie