„Nie myśl że książki znikną.” - Umberto Eco        

lip 4, 2013

Aktywna Biblioteka - NASZĄ BIBLIOTEKĄ!


Gminna Biblioteka Publiczna w Koszarawie to miejsce które, inspiruje,  miejsce „atrakcyjnej żywej przestrzeni”, rozwijania pasji oraz  spędzenia wolnego czasu. Mogli się o tym przekonać uczestnicy i mieszkańcy projektu „Pamięć i obraz” z konkursu „Aktywnej Biblioteki”, a dofinansowany z Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

W ramach projektu i otrzymanego dofinansowania zorganizowaliśmy:

-   warsztaty fotograficzne,

-   warsztaty dziennikarskie połączone z wyjazdem do studia TVN w Krakowie,

-   konkurs fotograficzny,

-   konkurs na przeprowadzenie wywiadów ze starszymi mieszkańcami gminy,

-   pokonkursową wystawę fotograficzną o Koszarawie.

Cieszy nas fakt z dużego zainteresowania i udziałem w działaniach projektowych. Po zakończonym projekcie już  są pytania:  jakie  następne  działania, warsztaty, spotkania…?

Spotkajmy się więc w  bibliotece – wspólnie możemy więcej. Chcemy Was przekonać, że w koszarawskiej bibliotece możesz  przyjemnie i pożytecznie spędzić czas. Zachęcamy  do udziału w imprezach kulturalnych, spotkaniach i warsztatach.

Czekamy na Wasze propozycje!!!

 

Wszystkie drogi prowadzą do LUDZI”, tak pisze Antonie de Saint-Exupery w książce Mały Książę. Biblioteka w Koszarawie ze swoimi działaniami i pomysłami wychodzi na zewnątrz do społeczności lokalnej, aby aktywować i zachęcać do działań.

Często biblioteka kojarzona jest z ladą do wypożyczeń, miejscem spokoju, co gorsza miejscem nudnym i mało przychylnym dla użytkownika, w którym niewiele się robi a pracownik ma czas na czytanie czasopism, książek – ale nie w Koszarawie. Pod wpływem zamian technologicznych zmienia się też sposób działania bibliotek. Nasza biblioteka to instytucja na miarę człowieka i nowych technologii. Ciągle szukamy nowej tożsamości, wprowadzamy nowe formy działalności, które do tej pory były kojarzone z innymi instytucjami kultury.

 

Czytajcie o nas na stronie internetowej  biblioteki:

www.bibliotekakoszarawa.pl

i dołączajcie na facebooku

https://www.facebook.com/pages/Gminna-Biblioteka-Publiczna-w-Koszarawie/

 

 

 

 

Strona internetowa powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

                    

GBP w Koszarawie | Koszarawa 142 | 34-332 Koszarawa | woj. Śląskie

Copyright © 2010 - 2015 Gminna Biblioteka Publiczna w Koszarawie