lis 6, 2013

Biblioteka włącza się do akcji CZYTAM SOBIE

29 października wystartowała ogólnopolska akcja "Czytam sobie". Celem kampanii jest pokazanie dzieciom, że samodzielne czytanie jest dobrą zabawą, a nauka czytania może być radosna i ciekawa.

Rozpoczęcie akcji "Czytam sobie" to doskonała okazja, aby przeciwstawić się i zmienić aktualne statystyki w Polsce, z których wynika, że ponad połowa Polaków nie przeczytała w ciągu roku ani jednej książki. Jeśli chcemy, aby ta tendencja się zmieniła, warto pokazywać dzieciom, że kontakt z literaturą to nie przykry obowiązek, a świetna zabawa!

Prof.  Grzegorz Leszczyński, prodziekan Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, znawca literatury dla dzieci i młodzieży,zauważył że "radość z obcowania ze znakomitą, mądrą, dobrą, pięknie wydaną, dobrze zilustrowaną, znakomicie zaprojektowaną i oczywiście po prostu najzwyczajniej w świecie pasjonująca książką, to jest najlepsza droga do związania małego czytelnika z dużym światem literatury".
Działania akcji wspierają  gwiazdy,  m.in. Andrzeja Seweryna,  Alicję Resich-Modlińską, Marcina Kwaśnego, Olgę Borys, Katarzynę  Żak, Kamilę Szczawińską i Piotra Cyrwusa.
Biblioteka  również włącza się do akcji i "czytamy sobie".