„Nie myśl że książki znikną.” - Umberto Eco        

lis 6, 2013

Biblioteka włącza się do akcji CZYTAM SOBIE


29 października wystartowała ogólnopolska akcja "Czytam sobie". Celem kampanii jest pokazanie dzieciom, że samodzielne czytanie jest dobrą zabawą, a nauka czytania może być radosna i ciekawa.


Rozpoczęcie akcji "Czytam sobie" to doskonała okazja, aby przeciwstawić się i zmienić aktualne statystyki w Polsce, z których wynika, że ponad połowa Polaków nie przeczytała w ciągu roku ani jednej książki. Jeśli chcemy, aby ta tendencja się zmieniła, warto pokazywać dzieciom, że kontakt z literaturą to nie przykry obowiązek, a świetna zabawa!


Prof.  Grzegorz Leszczyński, prodziekan Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, znawca literatury dla dzieci i młodzieży,zauważył że "radość z obcowania ze znakomitą, mądrą, dobrą, pięknie wydaną, dobrze zilustrowaną, znakomicie zaprojektowaną i oczywiście po prostu najzwyczajniej w świecie pasjonująca książką, to jest najlepsza droga do związania małego czytelnika z dużym światem literatury".
Działania akcji wspierają  gwiazdy,  m.in. Andrzeja Seweryna,  Alicję Resich-Modlińską, Marcina Kwaśnego, Olgę Borys, Katarzynę  Żak, Kamilę Szczawińską i Piotra Cyrwusa.
Biblioteka  również włącza się do akcji i "czytamy sobie".

 

 
 
 
 
 
 
 
 

Strona internetowa powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

                    

GBP w Koszarawie | Koszarawa 142 | 34-332 Koszarawa | woj. Śląskie

Copyright © 2010 - 2015 Gminna Biblioteka Publiczna w Koszarawie