„Nie myśl że książki znikną.” - Umberto Eco        

lut 23, 2015

Tablety i nowe technologie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Koszarawie


 

 

 

Nasza Biblioteka znalazła się na liście wśród laureatów  ogólnopolskiego konkursu „Tablety w Twojej  bibliotece”. Dzięki temu do biblioteki trafią trzy tablety Apple iPad Air 16GB. W konkursie udział wzięło 651 bibliotek. Tablety trafią do 233 bibliotek, gdzie pomogą mieszkańcom uczyć się, tworzyć multimedialne treści i dzielić nimi z innymi. Kilkunastoosobowa komisja uznała, że biblioteki wszechstronnie wykorzystują w swojej pracy nowoczesne technologie, a wiedza bibliotekarek i bibliotekarzy o nowych narzędziach i usługach jest znakomita.

Czujemy się tym bardziej wyróżnieni, bo znaleźliśmy się na 19 miejscu wśród ocenianych. Otrzymaliśmy 92 punkty na 100 możliwych.

http://www.biblioteki.org/pl/wiadomosci/czytaj/3325

Za pomocą tabletów, udostępnianych na miejscu w bibliotece lub wykorzystywanych podczas organizowanych w niej zajęciach, biblioteka będzie zachęcać mieszkańców  do uczenia się, tworzenia treści multimedialnych i dzielenia się nimi z innymi ludźmi. Tablety są łatwe w użyciu, dają natychmiastowy dostęp do wszystkich swoich funkcji i zainstalowanych programów, pozwalają na wygodne czytanie obszernych treści. Zawierają także rozmaite aplikacje edukacyjne, na przykład do nauki języków obcych, rysowania czy projektowania. W najbliższym czasie planujemy szereg konkursów oraz „spotkań z tabletami”, dzięki którym mieszkańcy będą mieli możliwość zapoznania się z szerokimi możliwościami nowych technologii.

Bibliotekarze ze zwycięskich bibliotek wezmą udział w szkoleniach, realizowanych także w formie webinariów (internetowych seminariów, umożliwiających uczenie się i komunikację miedzy prowadzącymi i uczestnikami), otrzymają również dostęp do kursu edukacyjnego na platformie iTunesU, gdzie zgromadzono pomysły, jak korzystać z aplikacji w bibliotece.

Projekt „Tablety w Twojej bibliotece” jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce wspierany jest przez Global Libraries – przedsięwzięcie prowadzone w ramach Światowego Programu Rozwoju Fundacji Billa i Melindy Gates. Partnerem i grantobiorcą Fundacji w Polsce jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która na ten cel otrzymała grant od Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

 

 

 

 

Strona internetowa powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

                    

GBP w Koszarawie | Koszarawa 142 | 34-332 Koszarawa | woj. Śląskie

Copyright © 2010 - 2015 Gminna Biblioteka Publiczna w Koszarawie