gru 31, 2014

Zakup nowości do bibliotek – Priorytet 1

Gminna Biblioteka Publiczna w Koszarawie brała udział kolejny rok z rzędu w programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek - priorytet 1”.

Głównym celem programu realizowanego ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020, jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych, w tym księgozbiorów dla dzieci i młodzieży.

W 2014 roku biblioteka otrzymała dofinansowanie w kwocie 3900,00zł. z których 1/3 dofinansowania  1300,00 zł. przeznaczyliśmy na zakup książek dla dzieci i młodzieży.