„Nie myśl że książki znikną.” - Umberto Eco        

lis 7, 2016

Link do przyszłości. Warsztaty programowania i kodowania robotów Finch.


3 listopada br. w siedzibie biblioteki odbyły się dwa spotkania z robotyki w ramach projektu „Link do przyszłości”.

Celem projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania.

Cel ten jest realizowany poprzez organizację warsztatów z kodowania z wykorzystaniem robotów, prowadzonych przez profesjonalistów „Linku do przyszłości” – młodych entuzjastów programowania. W ramach warsztatów uczestnicy tworzą swoje pierwsze aplikacje w programie Scratch, a następnie testują ich działanie ożywiając programowalne roboty Finch.

Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. To kontynuacja projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera”, gdzie głównym założeniem jest wspieranie młodych ludzi w planowaniu ich przyszłości zawodowej. Warsztaty w bibliotece prowadziła Urszula Kluz-Knopek graficzka komputerowa, projektantka grafiki, programistka, absolwentka informatyki i fotografii.   

Kontynuacją tych warsztatów i nauki programowania będzie uruchomiony w najbliższym czasie Lokalny Klub Kodowania w bibliotece.

 

 

 

Strona internetowa powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

                    

GBP w Koszarawie | Koszarawa 142 | 34-332 Koszarawa | woj. Śląskie

Copyright © 2010 - 2015 Gminna Biblioteka Publiczna w Koszarawie