„Nie myśl że książki znikną.” - Umberto Eco        

 

 

Młodzi młodszym - Lokalne Forum Programu Równać Szanse

W dniu 19 września o godz. 13.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Koszarawie odbędzie się Lokalne Forum na temat młodzieży. 

  

 

 

 

Forum dla młodych

Lokalne Forum na temat młodzieży- w Koszarawie na Żywiecczyźnie będą dyskutować o potrzebach młodych mieszkańców gminy.

 

 

 

 

Kolędowanie z Fundacją Braci Golec

Gminna Biblioteka Publiczna w Koszarawie w dniu 21 stycznia 2013 roku zorganizowała dla mieszkańców Koszarawy wspólne kolędowanie z Fundacją Braci Golec, która jest partnerem Biblioteki.

 

 

 

 

JEŚLI KOLĘDY TO TYLKO POLSKIE, JEŚLI PASTORAŁKI TO TYLKO GÓRALSKIE

Gminna Biblioteka Publiczna w Koszarawie w dniu 21 stycznia 2013 roku zorganizowała dla mieszkańców Koszarawy wspólne kolędowanie z Fundacją Braci Golec, która jest partnerem Biblioteki.

 

 

Mowa i godka pod Lachowym Groniem

Gminna Biblioteka Publiczna w Koszarawie realizowała projekt „Mowa i godka pod Lachowym Groniem” dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

 

 

Mowa i godka pod Lachowym Groniem - warsztaty językoznawcze w Koszarawie

Gminna Biblioteka Publiczna w Koszarawie zrealizowała projekt „Mowa i godka pod Lachowym Groniem” dofinansowany z Narodowego Centrum Kultury w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej „Ojczysty – dodaj do ulubionych”. 

 

 

Mowa i godka pod Lachowym Groniem

Gminna Biblioteka Publiczna w Koszarawie realizuje projekt pn. „Mowa i godka pod Lachowym Groniem" dofinansowany z Narodowego Centrum Kultury w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej „Ojczysty – dodaj do ulubionych". W ramach projektu w bibliotece zorganizowano warsztaty z dla dwóch grup wiekowych z Panią Krystyną Holly, językoznawcą, autorką książki „Fonetyka w gwarze Żywiecczyzny".

 

 

Miejsce, które inspiruje

 

 

 

 

 

 

Rozmowa z Małgorzatą Kępką – w miesięczniku Poradnik Bibliotekarza 09/2012

  

 

 

 

 

 


Rozmowa z Małgorzatą Kępką – w miesięczniku Bibliotekarz 09/2012

 

 

 

 

  

 

Małgorzata Kępka bibliotekarzem roku!

Zakończyła się II edycja Konkursu na Bibliotekarza Roku 2011. Po zaciętej walce na finiszu tytuł ten zdobyła reprezentantka okręgu śląskiego SBP, Małgorzata Kępka, starszy kustosz, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Koszarawie. - W imieniu organizatorów konkursu gratuluję serdecznie naszej koleżance ogólnopolskiego sukcesu, który niewątpliwie osiągnęła dzięki społecznemu uznaniu dla prowadzonej przez Nią działalności - wyraża swoje uznanie Ewa Stachowska-Musiał, Sekretarz Konkursu Bibliotekarz Roku 2011.

 

 

Pani Małgorzata Kępka w II etapie konkursu

Po raz drugi Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje konkurs na Bibliotekarza Roku. W zakończonym już pierwszym etapie dokonano, w 14 okręgach,  wyboru Bibliotekarzy Roku 2011 poszczególnych województw. Z pośród sześciu kandydatur, z województwa Śląskiego, wygrała Małgorzata Kępka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Koszarawie. Czekamy na rozstrzygnięcie II etapu konkursu (20 czerwca), w który Pani Kępka reprezentuje województwo Śląskie. Zachęcamy wszystkich do głosowania.

 

 

Śląski Bibliotekarz Roku 2011 w Programie Rozwoju Bibliotek

Śląski Okręg Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przyznał Małgorzacie Kępce bibliotekarce z Koszarawy w powiecie żywieckim tytuł  Śląskiego Bibliotekarza Roku 2011. Pani Kępka jest uczestniczką realizowanych przez Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL warsztatów planowania rozwoju biblioteki w drugiej rundzie Programu Rozwoju Bibliotek.

 

 

Biblioteka ciągle w grze! Dziś ostatni dzień Tygodnia Bibliotek!

Biblioteka ciągle w grze - to hasło promujące tegoroczny Tydzień Bibliotek, który kończy się właśnie dziś.

 

 

Dziś w bibliotekach regionu rządzą same superwomen

Jeśli wydaje ci się, że bibliotekarka to nieatrakcyjna pani w rozciągniętym swetrze, grubych okularach, z nosem wciąż w książkach, to znak, że dawno nie byłeś w bibliotece. Najwyższy czas to nadrobić, zwłaszcza że dzisiaj przypada Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy.

 

 

Biblioteki partnerskie z Podbeskidzia wspólnie organizują wystawę

W czasie ferii w bibliotekach współpracujących w ramach PRB w powiecie żywieckim (GBP w Radziechowach-Wieprzu, Jasienicy, Koszarawie i Ujsołach) odbywały się warsztaty zdobienia masek karnawałowych. Dzieci zdobiły maski farbami, brokatem, cekinami itp.

  

 

Koszarawa: Ciekawy sposób górali na naukę języka obcego. Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza na kurs

Gminna Biblioteka Publiczna w Koszarawie zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 6 do 12 lat na bezpłatny komputerowy kurs języka angielskiego metodą FunEnglish. Łączy on zabawę i naukę z używaniem z komputera.

 

 

Koszarawa: Gminna Biblioteka Publiczna wprowadziła głośne czytanie dla dzieci

Gminna Biblioteka Publiczna w Koszarawie wprowadziła właśnie głośne czytanie dla dzieci.

 

 

Koszarawa: Małe biblioteki chcą nowoczesności. Biblioteka w Koszarawie odebrała sprzęt informatyczny

Gminna Biblioteka Publiczna w Koszarawie zakwalifikowała się do drugiej edycji "Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Bibliotek". W piątek placówka odebrała nowy sprzęt informatyczny. Fundusze na ten cel pochodzą z grantu przekazanego przez fundację Billa i Melindy Gates.

 

 

Grzegorz Kasdepke odwiedził maluchy z gminy Koszarawa

Znany autor książek dla dzieci, Grzegorz Kasdepke gościł w Gminnej Bibliotece Publicznej w Koszarawie.Wystawa Aktion Saybusch przedstawia wysiedlenie mieszkańców Żywiecczyzny.

Ciekawa wystawa o tematyce historycznej, zatytułowana "Aktion Saybusch - wysiedlenie mieszkańców Żywiecczyzny przez okupanta niemieckiego 1940-1941" prezentowana jest w Gminnej Bibliotece Publicznej w Koszarawie.Spotkanie Piotra Kraśko z mieszkańcami w Gminnej Bibliotece Publicznej.

Znany prezenter Wiadomości w TVP 1, Piotr Kraśko przyjechał do Koszarawy. Spotkanie mieszkańców oraz czytelników z warszawskim dziennikarzem telewizyjnym odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Koszarawie. Piotr Kraśko jest autorem książek z cyklu "Świat według reportera", opisujących Amerykę Łacińską, USA, Alaskę, Afrykę, Daleki Wschód oraz Włochy. 

 

 

Małgorzata Kępka z Koszarawy - odznaczona honorową odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej

 

 

 

 

 

Strona internetowa powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

                    

GBP w Koszarawie | Koszarawa 142 | 34-332 Koszarawa | woj. Śląskie

Copyright © 2010 - 2015 Gminna Biblioteka Publiczna w Koszarawie